Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Genel Bilgiler

BTÜSEM’İN TANIMI VE KURULUŞU


BTÜSEM, Üniversitemizin lisans ve lisansüstü öğretim programlarının dışında toplum hizmetine sunulan eğitim programlarının düzenlenmesini, yürütülmesini ve koordinasyonunu sağlayan birimidir.

BTÜSEM 5 Ocak 2011 tarih ve 27806 sayılı Resmi Gazete ilanıyla, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 2880 sayılı kanun'la değişik 7/d maddesi uyarınca kurulmuştur.

BTÜSEM’in ilk yönetim kurulu 02 Mart 2011 tarihinde toplanmıştır.

BTÜSEM yeni kurulmuş bir sürekli eğitim, uygulama ve araştırma merkezi olup, dinamik kadrosuyla üniversitemize ve topluma büyük faydalar sunmak için projeler geliştirmektedir.
 

VİZYONUMUZ

 

Tüm üniversitelerin asli görevlerinden biri olan, bulunduğu ülke ve bölgede yaşayan insanları eğitmek ve aydınlatmak ilkesinden hareketle ve üniversitemizin yeter sayıda bölümünün sağladığı bilgi birikiminden de faydalanarak halkımızın ihtiyaç duydukları her konuda kaliteli eğitim imkânları sağlayabilen, evrensel değerlere bağlı bir eğitim merkezi olmaktır.
 

 

MİSYONUMUZ

 

Toplumumuzun ihtiyaç duyduğu konularda öğrenmeyi bir yaşama biçimine dönüştürmek, bilgi eksikliğinden kaynaklanan toplumsal problemleri tespit ederek bunlara yönelik projeler üretmek, değişik sürelerde uygulanacak nitelikli programlarla toplumumuzun her konuda evrensel bilgi düzeyine ulaşmasını sağlayarak, bütün vatan sathını mektep yapmaktır.